Drukarki atramentowe to najpopularniejszy i najtańszy rodzaj drukarek. Jednak nie każdemu będą odpowiadać, dlatego warto wiedzieć, kto powinien wybrać zwykłą „atramentówkę”, a kto drukarkę laserową. Jeśli:

  • drukujesz niewiele, ale regularnie,
  • zależy Ci na kupnie taniego sprzętu,
  • potrzebujesz kolorowych wydruków,
  • drukujesz kolorowe grafiki i zdjęcia i chcesz otrzymywać je w możliwie wysokiej jakości, z odwzorowaniem detali,

… drukarka atramentowa to coś dla Ciebie. Należy jednak pamiętać, że drukarka laserowakoszt tuszu może być wyższy niż cena nowej drukarki, ponieważ koszt eksploatacji najtańszych urządzeń jest najwyższy.

Drukarki laserowe polecane są dla osób, które drukują bardzo dużo lub bardzo rzadko (ich tonery nie zasychają w czasie długiego nieużywania sprzętu). Cena za toner do drukarki laserowej może być wyższa niż w przypadku wymiany kartridża w atramentówce, a do tego drukarka kolorowa to już znaczny wydatek. Jeśli dodać do tego wyższą cenę drukarek laserowych, wiadomo już, dlaczego atramentowe odpowiedniki cieszą się niesłabnącą popularnością. Drukarki laserowe polecane są przede wszystkim dla osób, które wymagają dużej ilości wydruków wykonywanych bardzo szybko, z trwałym drukiem, któremu nie zaszkodzi wilgoć, oraz odpornych na ścieranie. Do tego drukarki laserowe nadają się znakomicie.