Grawerowanie laserowe pozwala na precyzyjne znakowanie różnego rodzaju materiałów i przedmiotów. Materiały obejmują m.in. szkło, skórę, metal, drewno, plastik, gumę, korek, ceramikę, kamień i wiele innych. Jest to bardzo szybka i dokładna metoda wykonywania wzorów i napisów – najszybsza i najdokładniejsza z dostępnych na rynku, a przy tym również „czysta”, ponieważ nie wymaga czyszczenia wygrawerowanej powierzchni.

Metodę laserowego grawerunku wykorzystuje się m.in. do:

  • nanoszenia kodów, w tym kodów paskowych czy QR;
  • nanoszenia numerów seryjnych;
  • dodawania znaków graficznych
  • dodawania okolicznościowych napisów i prostych grafik

Ta metoda jest szczególnie chętnie wybierana do nanoszenia napisów czy logo firmy na mniej i bardziej luksusowe gadżety reklamowe. Mogą być to np. eleganckie zapalniczki, pudełko ze słodyczami, kubki termiczne, opakowania wiecznych piór. Drugą dziedziną, w której grawerowanie jest popularne, jest tworzenie unikalnych prezentów i upominków dla bliskich osób, np. z powodu ślubu (grawerowane sztućce i kieliszki) czy urodzin (prezent w grawerowanej skrzyneczce, ozdobny wazon lub kubek).

Konkurencja na rynku, stały rozwój technologii i większe zainteresowanie tym rodzajem dekoracji sprawiają, że jest to metoda coraz tańsza i powszechniejsza, dostępna dla każdego. Ze względu na osoby prywatne, możliwe jest grawerowanie pojedynczych przedmiotów, choć w przypadku większych zamówień ceny będą znacznie niższe, dlatego też coraz więcej przedsiębiorców, szukających unikalnych metod zdobienia gadżetów reklamowych, decyduje się na grawerowanie laserowe. Warszawa i inne duże polskie miasta posiadają szczególnie silną konkurencję w tej dziedzinie, dlatego w nich łatwiej znaleźć tanie firmy zajmujące się profesjonalnym wykonywaniem grawerunków na różnego rodzaju przedmiotach. Poza opcją dostarczania własnego przedmiotu, możliwe jest też skorzystanie z oferty firmy, która oferuje okolicznościowe upominki i wybranie z niego interesującego nas przedmiotu lub zestawu, np. skrzynki z kieliszkami i miejscem na butelkę wina.

grawerowane sztućce

grawerowana obrączka

Leave a comment