Właściciele firm poligraficznych bardzo często zastanawiają się nad kwestią dostępności usług dla swoich klientów. Współczesny klient ma coraz większe potrzeby i jest dużo bardziej wymagający.

Druk książek ustępuje popularniejszym usługom

druk książekWszystko dlatego, że ludzie stali się coraz bardziej kreatywni. Profesjonalna drukarnia powinna być skierowana głównie na firmy, ponieważ to one przede wszystkim korzystają z jej usług. Firmy, to klienci kluczowi, którzy zostawiają ogromną ilość pieniędzy. To właśnie ta grupa klientów jest najbardziej wymagająca. Wszystko dlatego, że z uwagi na coraz większą konkurencję, istnieje coraz większa potrzeba reklamowania się w różny sposób. Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to ulotki oraz druk folderów reklamowych. Taka usługa powinna być dostępna w każdej krakowskiej drukarni. Firmy właśnie najczęściej zlecają tego typu wielkonakładowe usługi. Nie ważne, czy jest to mała firma, czy wielka korporacja – każde przedsiębiorstwo ma swoje ulotki, ponieważ jest to podstawa reklamy. Drukarnia offsetowa powinna oferować swoim klientom szereg usług w postaci drukowania plakatów reklamowych, które będą porozwieszane po różnych częściach miasta Kraków. Nic tak nie zwraca uwagi ludzi, jak kolorowy plakat z ciekawym napisem. Firmy rozwinięte mają ogromne zapotrzebowanie na gadżety. Firma poligraficzna powinna posiadać możliwość wykonania różnego rodzaju kalendarzy, notesów, torebek papierowych czy podkładów na biurko. Przedstawiciele handlowi, którzy są na spotkaniach biznesowych z potencjalnymi klientami, profesjonalniej wyglądają z teczką własnej firmy, niż ze zwykła szarą. W drukarni można zamówić właśnie teczki. Tutaj można wykonać ponadto druk książek Kraków i drukowanie zdjęć. Skopiliśmy się na firmach, a teraz skupmy się na innej grupie klientów, jaką są klienci indywidualni. Klienci indywidualni zlecają pojedyncze prace niskonakładowe, więc można w drukarni wykonać zwykły druk cyfrowy, skanowanie i kopiowanie. Niektórzy także potrzebują bardziej skomplikowanych usług, ale tych ludzi jest dosłownie garstka. Spośród klientów indywidualnych najczęściej przychodzą studenci. Profesjonalna drukarnia powinna się zajmować więc bindowaniem, listwowaniem i oprawianiem prac magisterskich. Powinna robic także druk katalogów. Oczywiście drukarnia offsetowa nie jest przeznaczona dla tych grup ludzi, ponieważ to nie byłoby dla nich opłacalne.

Powyżej wymieniono tylko kilka usług, jakimi powinna dysponować profesjonalna firma poligraficzna, ale nie można także nie wspomnieć o drukowaniu kopert, kartoników, papierów listowych. Bardzo często drukarnia proponuje też różne pomysły na prezenty. Chyba jednym z najciekawszych prezentów pamiątkowych, są puzzle z własnym zdjęciem.