Nikt chyba nie zaprzeczy, ze strona wizualna na stronach internetowych jest mało ważna. Ile razy zdarzało się nam odpuszczać poszukiwanie informacji na jakiejś stronie tylko dlatego, ze nie mogliśmy się na niej rozeznać, nie widzieliśmy gdzie jest wyszukiwarka, informacje były podawane w bardzo nieprzejrzysty sposób, nie było podziału na logiczne kategorie? Na pewno każdy z nas był w takiej sytuacji.

Czy projektowanie stron jest ciekawym zajęciem?

projektowanie stronTo tylko podkreśla fakt, iż tworzenie stron internetowych powinno zakładać bardzo dobrą stronę graficzną. Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana strona? Kto powinien się tym zajmować? Czy są jakieś uniwersalne zasady, którymi każdy grafik powinien się kierować? Na pewno wszelkie strony internetowe powinny mieć widoczne menu i kategorie. Dzięki temu manewrowanie po stronie będzie ułatwione i każdy użytkownik będzie mógł znaleźć to, co chce znaleźć. Takie menu powinno mieć wyraźną czcionkę, być może nawet drukowane litery czasem się przydają. Może to być menu rozwijane, czyli takie, które w całości pokazuje się nam po najechaniu lub kliknięciu na nie, lub menu od razu widoczne. Projektowanie stron Wrocław internetowych musi także zakładać wyszukiwarkę. Dzięki temu, każdy użytkownik, nie będzie musiał przeszukiwać archiwum wiadomości, w poszukiwaniu interesującego artykuły lub wywiadu, tylko wpisze szukaną frazę w pole wyszukiwarki i gotowe. Tworzenie stron internetowych we Wrocławiu na pewno powinno być zajęciem zarezerwowanym dla grafika, który doskonale wie, jak taka strona internetowa powinna wyglądać, ma doświadczenie w projektowaniu, zna się na obsłudze programów do grafiki komputerowej. Także aplikacje internetowe powinny być dostosowane do tych wytycznych, żeby działały jak najlepiej.

Poza tym, należy się trzymać kilku prostych zasad przy projektowaniu, czyli nie używaniu zbyt jaskrawych i kontrastowych kolorów, do eksponowania produktów najlepsze jest tło białe i czarna czcionka, zdjęcia powinny być duże, czcionka czytelna.