Naprawdę dobre efekty pracy można uzyskać tylko w jeden sposób – dzięki dobrze zorganizowanemu systemowi motywowania pracowników. Nawet te osoby, które z początku mają dużą motywację do działania, z czasem – jeżeli nie są doceniane – tracą ten zapał. Pracodawca powinien więc zadbać o nagrody oraz o zachęty, dzięki którym będzie wzrastała wydajność pracowników. Jakie to mogą być nagrody?

Nagrody motywacyjne w firmie

bluza polar z logoOczywiście podstawową metodą motywowania zespołu pracowniczego są premie. Jeśli pracownik wykonał zadania ponad normę, wówczas powinien być za to nagrodzony w sposób finansowy. Ale w przypadku, gdy ta motywacja już spadła i nie możemy liczyć na wydajność? Wtedy lepiej zdecydować się na drobniejsze zachęty – na przykład w postaci prezentów. Nie chodzi tutaj o paczki świąteczne, które stanowią właściwie podstawę socjalu pracowników w każdej szanującej się firmie, ale o gadżety, które pracownicy dostają z zaskoczenia. Mogą to być drobne rzeczy, na przykład pendrive’y czy też koszulki. Ciekawą opcją jest zorganizowanie wyjazdu motywacyjnego. Na takim wyjeździe każdy z pracowników może dostać niespodziankę. Jeśli pogoda jest niesprzyjająca, dobrze sprawdzi się bluza polar z logo – Warszawa jest miastem, w którym wykonywaniem nadruków firmowych na ubrania zajmują się dobre przedsiębiorstwa, dlatego możemy liczyć na wysoką jakość bluzy.

bluza polar z logoWarto pamiętać, że jeżeli taka bluza będzie prezentowała się naprawdę dobrze, wówczas nasi pracownicy z pewnością zdecydują się na noszenie jej na co dzień, poza pracą – na przykład podczas wyjścia do sklepu. W ten sposób równocześnie dostaniemy darmową reklamę. Nasze logo firmy zobaczy o wiele więcej osób, które być może kiedyś zdecydują się na zapoznanie się z naszą ofertą i nawet skorzystanie z naszych usług. Warto jednak pamiętać, że taka bluza z logo czy pendrive jest jedynie dodatkiem, chociaż i tak ma znaczenie. Pracownicy zaczną postrzegać nas, jako pracodawców, o wiele lepiej, gdyż zaczniemy im się kojarzyć z podarunkami, z pozytywnymi emocjami. Jeżeli wyjazd motywacyjny będzie naprawdę udany, wówczas wrażeniami z niego pracownicy będą wymieniać się przez długi czas.

Będąc w dobrych humorach, z pewnością będą także pracować w sposób bardziej wydajny. A przecież o to nam chodziło – jak widać, dobrze zaplanowany wyjazd motywacyjny oraz podarunki dla pracowników, przynoszą pracodawcy prawdziwe korzyści. Dobre wyniki pracy poszczególnych osób z pewnością przełożą się na zyski całego przedsiębiorstwa, dlatego warto dbać o profesjonalną motywację pracowników.