W dzisiejszych czasach zorientowanie na potrzeby klienta jest niezwykle ważne. Jeśli bowiem klient poczuje, że nie jest traktowany poważnie może bez większego problemu przenieść się do konkurencji. Utrata jednego klienta może nie być doświadczeniem tak bolesnym jak utrata kilkunastu, jednak ten jeden klient jest znakiem ostrzegawczym, że dzieje się coś niedobrego.

Punkty obsługi klienta nie muszą być duże

targiCzasami okazuje się, że problem można byłoby rozwiązać w sposób szybki, jednak długi czas oczekiwania na infolinii czy też brak możliwości rozmowy z konsultantem powoduję iż klienci zaczynają rezygnować, składać wypowiedzenia drogą elektroniczną bądź papierową, tradycyjną. Takie firmy muszą poważnie pochylić się nad problemem, który istotnie się pojawia. Rozwiązanie jest dość proste, chociaż nie każdy przedsiębiorca na nie wpada. Wystarczy w miejscu, które jest dość często odwiedzane (dla przykładu w galerii handlowej) ustawić stoisko targowe, w którym pracować będzie doświadczony i wyszkolony pracownik gotowy odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania.

targiWarto zadbać o to, aby osoba taka miała pełen dostęp do systemów, gdyż zniecierpliwienie klienta czasami sięga zenitu i trzeba działać naprawdę szybko. Warto postawić systemy wystawiennicze właśnie w centrum handlowym czy galerii, ponieważ są one otwarte przez cały weekend, dzięki czemu klient będzie obsłużony kompleksowo a jego problem rozwiązany możliwie jak najszybciej. Takie punkty obsługi klienta nie muszą być duże – wystarczy kilka metrów, aby spełnić oczekiwania a co za tym idzie pozostawić klienta u siebie. Stoisko wystawiennicze powinno być wykonane w barwach firmy – jest to warunek konieczny, ponieważ większość osób – szczególnie starszych rozpoznaje daną firmę po flagowych kolorach czy logu. Na całe szczęście właściciele firm mają w czym wybierać. Producenci różnego rodzaju stoisk wystawienniczych czy targowych oferują najróżniejsze wielkości, modele kolory. Dodawać naturalnie nie trzeba, że wszystko wykonywane jest na kompleksowe zamówienie dzięki czemu każdy produkt jest precyzyjnie spersonalizowany, co wzbudza zadowolenie nawet najbardziej wymagającego klienta.

Niewielkie punkty obsługi klienta powinny składać się albo ze stołu przypominającego barowy stół oraz wysokich krzeseł bądź kwadratowego miejsca, gdzie pracownik miałby miejsce na wszelkie akta oraz dokumenty, jak również komputer czy biurko aby mógł bez problemu podać klientowi czy interesantowi dokumenty do podpisu. Warto inwestować w takie punkty obsługowe, co wiedzą dostawcy prądu jak również branża finansowa.