Drukarnia cyfrowa kojarzy się nam przede wszystkim z wykonywaniem różnego rodzaju wydruków. Tam zanosimy swoje dokumenty do skserowania, oprawiamy swoje prace dyplomowe, czy też dajemy nasze dokumenty do zabezpieczenia podczas laminowania. Jednak oferty drukarni cyfrowych cały czas się powiększają, wprowadzane są nowe usługi.

Nowość drukarni – przypinki

przypinkiPoczątkowo starano się udoskonalać to co już było, czyli oferować ksero kolorowe zamiast czarno-białego, czy też wydruki w większych formatach. Pojawił się także wyścig cenowy i drastyczne obniżki cen usług, dzięki czemu wiele drukarni upadło, bo ich działalność przestała być dochodowa. Obecnie jednak drukarnie stawiają na rozwój i nowe produkty. Co nam taka drukarnia może zaoferować? Z pewnością popularne stały się fotokubki. Jest to zazwyczaj standardowy biały kubek z uchem, na którym umieszczone zostaje wybrane przez nas zdjęcie lub grafika. Kubek ze zdjęciem stał się popularnym prezentem ze względu na możliwość dopasowania. Możemy tam umieścić zdjęcia z wakacji, z rocznicy ślubu, czy z urodzin. Do tego możemy dodać różne napisy, ramki czy wzory, jakie zaoferuje nam drukarnia. Koszt takiego kubka to zazwyczaj około dwudziestu kilku złotych, więc nie jest to wielki wydatek. Poza kubkami pojawiły się także fotomagnesy. Na nich również możemy umieścić dowolne zdjęcia, a magnesy najczęściej przyczepiamy do naszej lodówki, bo tam są widoczne. Nowością w drukarniach są ładne przypinki.  Najpopularniejsze są małe, okrągłe przypinki z krótkim hasłem, czy prostą grafiką. Idealnie nadają się do przyczepienia na nasze torby. Nawiązując do tego, torby bawełniane są również popularnymi produktami w drukarni. Bywają też torby lniane, czy wykonane z innych ekologicznych materiałów. Takie torby mają kształt kwadratu lub prostokąta, mają duże ,,uszy” i grafikę z jednej strony. Idealnie nadają się do noszenia w nich zakupów czy książek z biblioteki. Są pojemne, jednak nie są zamykane na zamek, co jest ich wadą. Jeśli chodzi o ofertę firmową to drukarnia również ma coś do zaoferowania. Szczególną popularnością cieszą się kalendarze z logo firmy, teczki firmowe, jak również standardowy druk wizytówek, papieru firmowego, czy innych.

Jak widać drukarnia cyfrowa oferuje nie tylko wydruki na papierze w różnym formacie i kolorze, ale również wykonywanie różnego rodzaju gadżetów ze zdjęciami, grafikami i napisami. Dzięki temu ich oferta jest lepiej dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających klientów, a przez to zyski drukarni na pewno są wyższe, niż przy stosowaniu węższej oferty.