Coraz większa liczba osób zaczyna uprawiać sport. Wiele z tych osób chce widzieć swoje postępy, a także kontrolować tętno, czas, czy prędkości, pomocne w tym na pewno mogą być specjalne aplikacje na urządzenia przenośne.

Na rynku powstało wiele aplikacji sportowych, które mają pomóc podczas treningów. Najpopularniejsze to aplikacja:

  • Endomondo,
  • Nike+,
  • Strava Cycling,
  • Daily Yoga,
  • Ground Miles.

http://www.yarmobile.comNajbardziej popularną aplikacją sportową jest Endomondo. Posiada ponad 25 mln użytkowników. Aplikacja ta posiada dużą ilość opcji, za które nie trzeba płacić. Endomondo zapisuje trasy oraz rekordy, do tego także możemy analizować prędkości, czasy, dystanse oraz spalone kalorie. Aplikacja ta także daje możliwość udostępniania znajomym swoich wyczynów, do tego także można udostępnić swój trening na portale społeczne. Zaletą tej aplikacji jest także to, że jest dostępna na każde urządzenie.

Aplikacja Nike+ jest dedykowana dla biegaczy. Dzięki niejhttp://www.yarmobile.com łatwiej jest osiągać zaplanowane cele. Aplikacja umożliwia liczenie kalorii, przeglądanie map oraz statystka z treningu. Dodatkową opcja jest możliwość zmieniania muzyki bez wychodzenia z aplikacji. Do tego Nike+ posiada plany treningowe na różne dystanse. Jest dostępna na wszystkie urządzenia oprócz Windows Phone.

http://www.yarmobile.comStrava Cycling jest aplikacja dla rowerzystów. Wykorzystuje on mapy Googla, dzięki czemu można śledzić przejechaną trasę. Wszystkie trasy są rejestrowane. do tego aplikacja pozwala na zapisanie czasów, ilości podjazdów, czy przebytych kilometrów. Aplikacja także umożliwia branie udziału w wyzwaniach. Aplikacja działa na Androidach oraz na iOS.

Daily Yoga jest aplikacją dedykowana dla wszystkich tych http://www.yarmobile.comktórzy ćwiczą jogę. Na tej aplikacji znaleźć można materiały treningowe w tym video. Do tego aplikacja zawiera utwory muzyczne. Tak jak w przypadku każdej aplikacji można się dzielić osiągnięciami z innymi użytkownikami. Dostępne treningi są na różnych poziomach zaawansowania, nawet dostępny jest trening dla osób powyżej 50 roku życia. W aplikacji mamy do wyboru ćwiczenia odchudzające, siłowe, pomagające zwalczyć bóle, które poprawią gibkość czy równowagę. Aplikacja jest dostępna na wszystkie urządzenia mobilne.

http://www.yarmobile.comAplikacja Ground Miles jest aplikacją dla ludzi którzy kochają chodzić. Dzięki tej aplikacji można śledzić dystanse lub liczyć kalorie. Także dzięki tej aplikacji możliwe jest łatwiejsze zdobywanie postawionych celów. Głównym zadaniem tej aplikacji jest zachęcenie do aktywności fizycznej przez pół godziny dziennie. Aplikacja Ground Miles jest bezpłatna oraz dostępna na wszystkich urządzeniach.

Źródło: http://www.yarmobile.com