Zalety podświetlanych kasetonów reklamowych

kasetony podświetlane

Poszukując skutecznych rozwiązań reklamowych, warto zwrócić uwagę na podświetlane kasetony. To forma reklamy przestrzennej, która świetnie wpływa na identyfikację wizualną obiektu. Taki kaseton jest dobrze widoczny po zmierzchu – świetnie sprawdzi się przed lokalem usługowym, sklepem lub restauracją. Potencjalni klienci od razu będą wiedzieli, że w danym miejscu znajduje się konkretny lokal. Wykonanie podświetlanego kasetonu reklamowego najlepiej zlecić profesjonalnej agencji reklamowej lub poligraficznej.

Efektowne kasetony podświetlane jako nowoczesna reklama

kasetony podświetlane Do wykonania kasetonu wykorzystuje się płyty z tworzywa sztucznego. Front najlepiej wykonać z plexi – materiał ten jest na tyle elastyczny i łatwy w obróbce, że daje bardzo duże możliwości kształtowania, a jednocześnie świetnie współpracuje z instalacją podświetlającą. Można go frezować i kształtować przy pomocy maszyn poligraficznych i skrawających. Producenci wykorzystują też płyty PMMA, czyli szkło akrylowe. Pozwala ono na uzyskiwanie efektów przestrzennych poprzez tłoczenie i podklejanie. W przypadku kasetonów wielkogabarytowych stosuje się tkaninę winylową. Po rozpięciu na dużym stelażu można ją w bardzo efektowny sposób podświetlić przy pomocy diod LED. Światło rozprowadza się wówczas równomiernie po całym kasetonie. Obecnie efektowne kasetony podświetlane producent może wykonać także z materiału kompozytowego.

kasetony podświetlane Sprawdza się to szczególnie w przypadku dużych kasetonów, które narażone są na działanie wiatru i muszą być bardziej stabilne. Wykorzystuje się wówczas dibond, czyli blachę aluminiową z rdzeniem z tworzywa sztucznego. Wszystkie materiały stosowane przez producentów kasetonów muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych – promieni UV, wody i porywistego wiatru. Chcąc uzyskać efektowną reklamę, nadaje się kasetonom trójwymiarowy kształt. Uzyskuje się go poprzez gięcie płyt i łączenie ich ze sobą w określony sposób. Po wykonaniu konstrukcji można pokryć ją folią samoprzylepną, żeby uzyskać lepszy efekt wizualny. Bardzo ważnym elementem każdego podświetlanego kasetonu są diody LED. Są one energooszczędne, dlatego nawet pozostawienie kasetonu włączonego na całą dobę nie generuje przesadnie dużych kosztów dla przedsiębiorstwa. Diody muszą być rozmieszczone w taki sposób, żeby ich światło rozpraszało się po całej powierzchni.

Kasetony wewnętrzne, umieszczane na przykład w recepcjach i holach, nie muszą być tak dokładnie zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Instalacja elektryczna jest elementem szczególnie narażonym na uszkodzenie podczas deszczu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Reklama